HISTORIE

Počátky vzniku zahradnictví Kohout sahají do 40-tých let minulého století, kdy děda dnešního majitele Zdeňka Kohouta ml. byl zahradníkem u rodu Thun-Hohensteinů, kteří do roku 1945 sídlili na místním zámku.

Po roce 1945 byl zámek na základě dekretů prezidenta Eduarda Beneše zkonfiskován a zestátněn. Došlo k parcelaci ploch a původně zámecký zahradník se na zahradě pustil do podnikání. To však netrvalo dlouho. V roce 1953 byly plochy s vystavěným skleníkem a pařeništi přidruženy do místního Jednotného zemědělského družstva.

Po roce 1990 byly plochy v restituci vráceny synu původního majitele Zdeňku Kohoutovi. Po něm převzal zahradnictví jeho syn Zdeněk Kohout ml. Ten dnes hospodaří na 4 hektaru ploch, zčásti v nájmu, z části vlastních. Původní skladba produkce, která zahrnovala 100% zeleniny, se postupně proměnila a dnes se pěstují ze 60% květiny a 40% zelenina.

Změna výrobní orientace si vyžádala i vybavení novými technologiemi. Staré nevyhovující skleníky, které se v horkých letních dnech přehřívaly a v zimě promrzaly se nahradili novými moderními fóliovníky, kde se docílilo vysoké kvality rostlin.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA

Prodej roubované zeleniny

Zahájen prodej veškeré roubované zeleniny. Nabízíme: roubovaný meloun bezsemenný, cukrový meloun, vodní meloun, cukety, rajčata, okurky polohadovky, hadovky i minihadovky. Novinka pro letoší rok: roubovaná

Zobrazit více »